»Pomoč Ukrajini je naša strateška prioriteta in o tem ni razprave. Gre za varnost, a za nekatere izdelke bo treba to politiko spremeniti. Uvoz nekaterih kmetijskih proizvodov se je po odprtju trgovine z Ukrajino res večkrat povečal. Preprosto prihaja preveč blaga.«
»Pošteno je treba priznati, da je Evropska komisija pri tem zatajila, saj je v imenu zagotavljanja hrane državam v razvoju dopustila uvoz kmetijskih pridelkov iz Ukrajine.«
»EU smo prosili za zelo konkretne stvari za naše kmete.«
»Prav tako pričakujemo, da bodo razviti ukrepi odpravili škodljive enostranske prepovedi uvoza naših kmetijskih proizvodov iz Poljske, Slovaške in Madžarske.«
»Prepoved uvoza ukrajinskih žit in kmetijskih proizvodov na Madžarsko vključuje tudi 'skupno 25 proizvodov, med katerimi so najpomembnejši žita, semena ogrščice in sončnic, moka, olje, med in nekateri mesni izdelki'.«
»To ostaja ključno za podporo Ukrajini v teh prelomnih trenutkih vojne. Trgovinski ukrepi prinašajo konkretne koristi za številne ukrajinske izvozne sektorje.«
»Na ministrstvu si želimo, da bi se ta sektor razvijal tudi naprej, zato bomo s različnimi oblikami pomoči sektorju nadaljevali tudi v novem strateškem načrtu skupne kmetijske politike.«
»Kar prejmemo za svoje delo, se je še zmanjšalo zaradi priliva žita iz Ukrajine. In to je naša druga zahteva, preprečiti uvoz žita iz Ukrajine.«
»Strateška dvoumnost glede evropske perspektive Ukrajine, ki jo v zadnjih letih izpričujejo nekatere države EU, je propadla in se mora končati.«
»Smo omejitve razširili tudi na druge proizvode, to pomeni iz omenjenih držav prepoved uvoza mesa, krme in hkrati tudi proizvodov, pridelkov, kot so recimo mleko, tam, kjer je potencial za vnos same okužbe in da preide vdor v Slovenijo.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju